STOP насильство !



Ліфлет "Як вберегтися від насильства" для дітей

Ліфлет "Як вберегти дитину від насильства" для вчителів

Ліфлет "Як вберегти дитину від насильства" для батьків  

НАСИЛЬСТВО - це будь-які навмисні дії, фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю.

Нормативно-правова база







Не ведись!

Шановні батьки!

          На жаль, ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Зараз набули поширення випадки насильства серед  дітей. Зазвичай діти  переймають «соціальну естафету» насильницьких дій, яких у нашому суспільстві більше ніж багато.

          Будь-яке насильство або обмеження свободи дій і думок вгризається у свідомість дитини, спотворює душу. Тому права дитини повинні дотримуватися з особливою ретельністю.

          Що вам потрібно знати:

1. Обговорення питань насильства з дітьми може допомогти їм захиститися. Підвищується вірогідність того, що вони звернуться по допомогу у разі необхідності підтримки та захисту.

2. Співпрацюйте між собою та навчальним закладом у питанні запобігання насильству. Разом ми сильніші.

          Що вам потрібно робити:

1.    Будьте прикладом для своїх дітей у питанні розв'язання спірних питань, конфліктів.

2.    Не будьте байдужими, коли бачите прояви насильства, особливо дитячого.

3.    Ви можете порушувати такі питання:

- важливість мирного вирішення розбіжностей і суперечок;

- уникнення небезпечних місць;

- дії під час загрозливої ситуації;

- як чітко і непровокативно відмовляти в небажаних контактах;

- важливість інформування рідних або відповідні служби про випадки насильства чи загрози.

4.    Говоріть зі своїм сином або донькою про те, як уникнути насильства, і куди звернутись, якщо вони потрапили в загрозливу ситуацію або ситуацію насильства.

5.    Співпрацюйте з членами суспільства з метою інформування про небезпеки насильства, докладайте  зусиль  для  того,  щоб  запобігти  йому  та  притягнути  зловмисників  до відповідальності.

Для  запобігання можливим ситуаціям насильства:

          Більше розмовляйте з дитиною. Нехай вона ділиться з вами всіма своїми проблемами, розповідає, як пройшов її день, просіть поради. З дорослою донькою або сином можна листуватися в сімейному чаті чи соцмережах.       Дуже добре, якщо дитина повністю довіряє батькам. Для цього потрібно вміти зберігати дитячі таємниці, не критикувати, а намагатися розібратися в кожній ситуації. Син/дочка повинна бути впевнена, що мама чи тато завжди будуть на їх боці.

          Не прикрашайте дійсність. Розповідайте дітям про можливість агресії оточення та методи  захисту від насильства. Наголошуйте, що кривдником може бути не тільки незнайомець, а й людина з близького кола.

          Розкажіть про кордони тіла. Поясніть дитині, що ніхто не повинен торкати її тіло, яке прикрите спідньою білизною. Зі старшим сином або донькою прямо обговорюйте проблеми, певні історії, які трапляються в житті.  Розуміння ситуацій в майбутньому збереже дитину від насильства.

          Поясніть неприпустимість шантажу. Дитина має знати, що треба розповідати рідним про всі випадки залякування. І бути впевненою, що батьки її розуміють.

          Навчіть дитину безпечно користуватися гаджетами. Проводьте час разом за смартфоном і ноутбуком. Пояснюйте, що є сторінки, на які небезпечно заходити. Розкажіть, чому не варто спілкуватися з незнайомцями в Інтернеті або які правила розмови слід притримуватися.

          Поясніть дитині, що її безпека є її пріоритетом. Вигадайте разом з дитиною кодове слово, почувши яке, ви будете реагувати. Обговоріть, куди та до кого з близьких або друзів вона може звертатися у разі невизначеної ситуації.

 

Правильна поведінка в небезпечних ситуаціях допоможе зберегти фізичне та психологічне здоров`я, а також навіть вижити.

https://1547.ukc.gov.ua/dovidkova-informatsiya/protydiya-nasylstvu-stosovno-ditej/yak-uberegty-dytynu-vid-nasylstva-rekomendatsiyi-dlya-batkiv/

З повагою  практичний психолог Лариса КАЛИНА


Немає коментарів:

Дописати коментар

  Дванадцять ОБІЙМАНЦІВ від Світлани Ройз демонстрували мову любові дітям 5А класу. Любов переможе!